Wycieczka do Zakopanego

Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach "Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030".

 W ramach projektu "Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030" 17 listopada odbyła się wycieczka do Zakopanego. Wzięli w niej udział uczniowie klas 2 - 8. Celem było zapoznanie z historią życia osób znanych i zasłużonych dla Zakopanego i Podhala, którzy spoczywają na Cemnatarzu na Pęksowym Brzysku. Nasi uczniowie mieli także możliwość poznania cech i eksponatów stylu zakopiańskiego na przykładzie Wilii Koliba. Bardzo dużo wrażeń dostarczyło im spotkanie z Panem Marcinem Rząsą - właścielem galerii sztuki, który jest synem słynnego rzeźbiarza Antoniego Rząsy. Wycieczka dostarczyła uczniom niezwykłych wrażeń estetycznych i przeżyć emocjonalnych.

W ramach projektu odbyły się również zajęcia muzyczne i plastyczne, o których informacje i zdjęcia znajdują się poniżej w osobnych postach.