• Dzień Spiski.

  dodano dnia: 28 listopada 2023 / 18:52

  28 listopada świętowaliśmy Dzień Spiski. Było to wielkie wydarzenie ponieważ mieliśmy możliwość jeszcze bliżej poznać naszą małą Ojczyznę. Odwiedzili nas wyjątkowi goście: zespół Zielony Jawor z Krempach oraz pan wójt Andrzej Pietrzyk. „Krempasanie” pod kierownictwem niezwykłej Marii Wnęk zaprezentowali nam tańce spiskie. Najpierw wystąpiła grupa dzieci a po niej grupa młodzieży. Wspaniałe czardasze sprawiły, że wszystkim zaparło dech. Dzieci pokazały nam nie tylko tańce ale także różne zabawy muzyczne. Nasi uczniowie przywitali gości piosenką o Czarnej Górze, Karol Sarna z klasy I przepięknie zagrał na skrzypcach. Dziewczyny przypomniały nam kilka piosenek spiskich, chłopaki również zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając „Na Cornyj Górze lasu ni majom”.

  To był wyjątkowy dzień pełen pozytywnych emocji.

  Czytaj więcej
 • Zebranie z rodzicami.

  dodano dnia: 16 listopada 2023 / 9:10

  Dyrektor szkoły oraz nauczyciele serdecznie zapraszają na zebranie. Odbędzie się one w środę, 22 listopada, według nastepującego harmonogramu:

  klasy I - IV - godzina 17.00

  klasy V - VIII - godzina 18.00

  Na spotkaniu będą omawiane oceny, zachowanie oraz sprawy bieżące szkoły.

  Czytaj więcej
 • Warsztaty wolontariatu.

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 18:42

  Uczennice klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach "Jak zostać wolontariuszem" organizowanych przez Fundację Eklezja. W ramach trzydniowych zajęć nauczyły się czym jest wolontariat, jakie są jego cele, jak to działa. Wykorzystały ten czas na rozwijanie w sobie wielu cech poprzez różnego rodzaju aktywności. Kolejnym punktem będzie organizacja w szkole wydarzenia, które pokaże wszystkim czego się nauczyły.

  Czytaj więcej
 • Kreatywne podsumowanie wiadomości z historii

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 18:32

  Klasa 7 wykonała lapbooki i leporella na temat powstania listopadowego i innych wydarzeń na ziemiach polskich w początkach XIX wieku. Klasa 5 tworzyła za to ciekawe komiksy, które prezentowały wybrane mity greckie. Tworzenie tego rodzaju prac kreatywnych pozwala na przetworzenie wiedzy wieloma zmysłami, a dzięki temu lepsze zapamiętanie treści.

  Czytaj więcej
 • Święto Odzyskania Niepodległości.

  dodano dnia: 11 listopada 2023 / 19:7

  "

  Polsko nie jesteś ty już niewolnicą!                                                         

  Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,                                        

  Na którym z lochu, co był twą stolicą                                                       

  Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem. 

  Ty, broniąc siebie wbrew wszelkiej nadziei

  Broniłaś jeno od czarnej rozpaczy

  Wiary, że wolność, prawo, moc idei

  Nie jest czczym wiatrem ust, ale coś znaczy. 

  Żadne cię miana nad to nie zaszczycą,

  Co być nie mogło przez wiek twą ozdobą!

  Polsko nie jesteś ty już niewolnicą!

  Lecz czymś największym, czym być można:

  Sobą! "

       

  Czytaj więcej
 • Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego.

  dodano dnia: 11 listopada 2023 / 19:18

  10 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski w klasach 1-3. Wyłonił on naszych reprezentantów do gminnego konkursu recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczniowie zaprezentowali wiersze polskich poetów. Zwyciężyli:

  Lena Furczyń kl. 1

  Litwin Amelia kl. 2

  Aleksandra Dudziak kl. 3

  Wszyscy przygotowali się doskonale. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróznienia.Gratulujemy.

  Czytaj więcej
 • Szkolna stołówka.

  dodano dnia: 11 listopada 2023 / 19:23

  Od paździenika korzystamy już ze stołówki. Jest kolorowo i bardzo smacznie.

  Czytaj więcej
 • Niezwykła szkoła - przenosimy się na jeden dzień do Akademii Pana Kleksa.

  dodano dnia: 5 listopada 2023 / 12:20

  Uczniowie klasy czwartej wyruszyli w podróż. Najpierw wzięli udział w lekcji kleksografii a później przygotowali wspaniałe makiety Akademii. 

  Czytaj więcej
 • Przedszkolaki i ich prace.

  dodano dnia: 25 października 2023 / 12:23

  "Nadeszła jesień - zbieramy grzyby", "Park w jesiennej szacie", "Dom i moja rodzina" - takimi tematami ostatnio zajmowały się nasze przedszkolaki. 

  Czytaj więcej
 • Dzień piżamy.

  dodano dnia: 25 października 2023 / 12:20

  Za oknem szaro, ponuro, pada deszcz...aż chciałoby się zostać w łóżku i piżamie a tu trzeba iśc do szkoły. Dla nas to nie problem! Pogodzilismy jedno i drugie! W dniu piżamy wszyscy w szkole, lekcje normalnie, a strój ? Idealny na jesienną porę :)

  Czytaj więcej
 • Dzień postaci z bajek.

  dodano dnia: 19 października 2023 / 8:19

  18 październiak nasza szkoła zmieniła się nagle w bajkowy świat. Zamiast uczniów przybyły księżniczki, rycerze, smoki, shrek...niesposób wymienić wszystkich :) zrobiło się kolorowo i wesoło. Był to pierwszy z tematycznych dni organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

  Czytaj więcej
 • Ślubowanie klasy pierwszej.

  dodano dnia: 19 października 2023 / 8:13

  13 października odbyła się naszej szkole niezwykle ważna uroczystość. Swoje "ślubowanie" złożyła klasa I i od tej pory stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pokazali, że potrafią liczyć, czytać, tańczyć i śpiewać. Jednym słowem - uczniowie jak sie patrzy!

  Czytaj więcej
 • Poznajemy naszą małą Ojczyznę.

  dodano dnia: 12 października 2023 / 19:25

  Uczniowie klasy 3 wyruszyli aby poznać swoją najbliższą okolicę. Weszli na Litwinkę, poznali ulice Czarnej Góry a nawet spotkali się z kolegami uczącymi się w szkole im. Świetej Kingi. 

  Czytaj więcej
 • Wycieczka na Trzy Korony.

  dodano dnia: 12 października 2023 / 19:29

  W środę 11.10.2023 klasy czwarta, piąta i szósta pod opieką nauczycieli p. Anety Lorek, p. Justyny Budz i p. Mirosława Rzepki oraz przewodnika p. Łukasza Zubka, udały się na wycieczkę w Pieniny. Wszyscy uczestnicy wyprawy dzielnie zdobyli szczyt wśród lokalnej społecznosci zwany "Wysoką Kaśką", a będący najwyższą częścią masywu Trzech Koron. Dopisywała nam wspaniała pogoda i świetne humory. Na zakończenie obowiązkowa wizyta w schronisku Trzy Korony. Dziękujemy panu Zubkowi za liczne ciekawostki i profesjonalne przewodnictwo.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Krasiejowa.

  dodano dnia: 12 października 2023 / 19:14

   10 - 11 października uczniowie klas: 7 i 8 odbyli podróż w czasie. A miało to miejsce w Krasiejowie - niezwykłym Parku Ewolucji Człowieka. Poznali zawiłe losy świata, stali się świadkami przemian i dołaczyli do podróżników w czasie. Zobaczyli przez "okna prehistorii" jak na ziemi powstawało życie. Tunelem czasu przenieśli się 250 mld lat wstecz. W oceanarium mieli możliwość zobaczyć pierwsze morskie stwory. Największą atrakcja był nocny spacer po ścieżkach pełnych niespodzianek. Było pouczająco i emocjonująco :)

  Czytaj więcej
 • Europejski dzień języków.

  dodano dnia: 9 października 2023 / 7:5

  W środę, 5 października, przenieśliśmy się do różnych krajów Europy. A wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy zabrali nas w tę fantastyczną podróż. Była Holandia, Hiszpania, Albania, Turcja, Grecja, Węgry, Słowacja, Anglia i oczywiście Polska. Mieliśmy y możliwość poznać te wszystkie państwa a także spróbować ich regionalnych potraw.

  Czytaj więcej
 • Wybory Samorządu Szkolnego.

  dodano dnia: 2 października 2023 / 19:25

  30 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Cała społeczność szkolna oddała swój głos. Wybrany został także opiekun samorządu.

  Wyniki:

  Przewodnicząca: Julia Litwin

  Zastępca: Wiktoria Wacław

  Sekretarz: Anna Sarna

  Opiekunem została p. Mariola Miśkowicz. Serdeczne gratulacje!!

   

  Czytaj więcej
 • Czas na zbiory!

  dodano dnia: 28 września 2023 / 10:18

  Pod koniec roku szkolnego, uczniowie klasy 5 wraz z p. Agata Gizak załozylo ogródek. Nadeszła jesień więc czas pozbierać plony. Obecnie, juz klasa 6, ochoczo wzięła się do pracy. Kopali, zbierali a efekty ich pracy widoczne poniżej. Teraz będą z tego przyrządzali same smakołyki.  

  Czytaj więcej
 • Laptopy dla uczniów klasy 4.

  dodano dnia: 27 września 2023 / 20:26

  Dzisiaj uczniowie klasy 4 otrzymali laptopy z rąk pana wojta, Andrzeja Pietrzyka. Komputery napewno ułatwią i uatrakcyjnią naukę.

  Czytaj więcej
 • Brama w Gorce.

  dodano dnia: 27 września 2023 / 20:21

  Pogoda nam sprzyja więc wybraliśmy się na wycieczkę. Uczniowie klas od 1 -3, koło geograficzne oraz uczniowie klasy 8 wyruszyli poznać gorczańska przyrodę. 

  Czytaj więcej