• Informacje dotyczące egzaminu po klasie 8.

  dodano dnia: 14 listopada 2022 / 18:0

  Wszystkie niebędne informacje znajdą Państwo na stroie OKE, w poniższym linku

  http://www.oke.krakow.pl/inf/

  Czytaj więcej
 • Niezwykły gość.

  dodano dnia: 7 grudnia 2022 / 11:7

  Wczoraj odwiedził nas wyjatkowy gość - Święty Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. 

  Czytaj więcej
 • Tydzień spiski.

  dodano dnia: 1 grudnia 2022 / 18:49

  Jako mieszkańcy regionu Spisza dbamy o to aby nasza kultura i tradycja nie zaginęły. Co roku więc uczniowie mają możliwość przypomnienia sobie o tym. W tym roku postanowiliśmy przypomieć i pokazać co jedli nasi przodkowie. Dzięki Laboratorium Przyszłości udało się przygotować wiele smakołyków. Najmłodsi, klasa 0 i 1 przygotowali "moskole z masłym", klasa 2 i 3 tradycyjną "świyncelinę", uczniowie klasy 4 i 5 "bufty" polane czekoladą a klasa 6 i 7 "kluski z bockiym". Potrawy były według dawnych receptur. Wszystkim smakowało i każdy miał możliwość zdobycia kulinarnej wiedzy. Warto dbać o tradycję regionu i przekazywać ją następnym pokoleniom.

  Czytaj więcej
 • Hazard. Nie daj się wciagnąć.

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 18:47

  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.

   W ramach akcji uczniowie dowiedzieli się;

  • czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach
  • zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych
  • skutki uzależnień od hazardu
  Czytaj więcej
 • Dzień Pluszowego Misia.

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 19:30
   Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, przedszkolaki świętowały w tym roku w filii Biblioteki Publicznej w Czarnej Górze. Poznały historię tego święta, wysłuchały opowiadania o misiu, który opiekował się młodszą siostrą. Dzieciaki bawiły się też przy misiowej piosence, kolorowały misie . Siłę do dalszej zabawy dały im misiowe słodkości.
  Dzieci bardzo zaciekawiły się kącikiem zabaw, układały puzzle, bawiły się zabawkami, oglądały książeczki o misiach, które były dostępne w bibliotece. Bibliotekarka, p. Agnieszka wpisała chętne dzieci na listę czytelników i podarowała książeczki w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka, wielki człowiek", prowadzoną przez Instytut .
  Czytaj więcej
 • Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę - konkurs.

  dodano dnia: 25 listopada 2022 / 19:12

  W etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów. Spośród nich troje najlepszych dostało się do etapu rejonowego.

  Odbył się on 24 listopada w naszej szkole. Udział wzięło 18 uczniów z 6 szkół. Naszą szkołę reprezentowały:

  Paulina Wojtanek klasa 6

  Honorata Staszel klasa 7

  Gabriela Miśkowicz klasa 8

  Uczniowie pisali test, w którym wykazalI się znajomością lasów i ojczystej przyrody. Nasza uczennica, Paulina Wojtanek, zajęła II miejsce i tym samym przeszła do nastepnego etapu. Serdecznie jej gratulujemy!!!

   

   

  Czytaj więcej
 • Warsztaty edukacyjne z druku 3D.

  dodano dnia: 25 listopada 2022 / 19:6

  We wtorek w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z druku 3D. Przedstawiciel Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS wprowadziły dzieci w świat niezwykłych maszyn, jakimi są drukarki 3D. W trakcie trwania warsztatów, uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w tej technologii. Dowiedzieli się co można wytworzyć za pomocą różnego rodzaju drukarek – począwszy od małych elementów i prototypów, skończywszy na skomplikowanych konstrukcjach, a nawet domach. Przez cały czas trwania zajęć, dzieci pilnie obserwowały pracę drukarek 3D. Na każda z grup otrzymała gotowe wytwory, które z całą pewnością mogą posłużyć do różnych zabaw.

  Czytaj więcej
 • Szkolny konkurs recytatorski.

  dodano dnia: 25 listopada 2022 / 19:0

  W poniedziałek, 15 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski, który wyłonił uczestników do gminnego konkursu "Polscy poeci wierszem do nas piszą".

  Kl I I- Amelia Litwin

  II- Karolina Sołtys, Maciej Zubek

  III- Magdalena Rusnarczyk, Martyna Pawlik, Piotr Wojeński, Hubert Wojeński

  Kl III- I- Julia Wacław

  II- Milena Trzop, Wojciech Wojtanek,

  III- Zofia Zubek, Szymon Wojeński

  Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz gorące brawa. Nagrody zostały ufundowane z NPRCz oraz Bibliotekę Publiczną w Bukowinie.

  Czytaj więcej
 • Zebranie z rodzicami.

  dodano dnia: 16 listopada 2022 / 8:51

  Zebranie z Rodzicami odbędzie się 23.11. 2022 (środa) w godzinach:

  klasy 0 - III godzina 17.00

  klasy IV - VIII godzina 18.00

  Na spotkaniu będą omawiane zachowanie, wyniki w nauce i sprawy bieżące szkoły.

  Czytaj więcej
 • Święto Odzyskania Niepodległości.

  dodano dnia: 9 listopada 2022 / 17:34

  Tadeusz Różewicz – „Oblicze Ojczyzny”

  "Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa,
  Miejsce Urodzenia,
  To Jest Ta Mała Najbliższa
  Ojczyzna.

  Miasto, Miasteczko, Wieś,
  Ulica, Dom, Podwórko,
  Pierwsza Miłość,
  Las Na Horyzoncie,
  Groby."

  Historia naszego kraju jest bolesna. Czasy trudne, pełne lęku i strachu o to co będzie dalej...Dziś nasi uczniowie przenieśli nas w czasie do tamtych wydarzeń. Przepiękna akademia przygotowana została przez p. Anetę Lorek oraz uczniów klasy 6, 5, 5, 3 i 2. Wzruszające pieśni, wiersze patriotyczne oraz niezwykła oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy poczuli klimat tamtych wydarzeń. W oczach lśniły nam łzy ale w sercu panowała radość, że Polska jest Wolna!

  Czytaj więcej
 • Gminne obchody Dnia Niepodległości.

  dodano dnia: 4 listopada 2022 / 10:3

   

  „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi -  a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i  bardzo kosztownym.”

  Józef Piłsudski

  Program uroczystości:

  8:00 – Zbiórka pocztów sztandarowych przed budynkiem szkoły

  8:05 – Przemarsz do Kościoła Parafialnego św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  w Białce Tatrzańskiej

  8:15– Msza Święta w intencji ojczyzny

  9:05- Złożenie kwiatów na cmentarzu przy tablicy pamiątkowej

  9:15 – Przemarsz do hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Białce Tatrzańskiej

  9:20  – Akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

  10:15 – Zakończenie uroczystości

  10:30 – Obiad dla zaproszonych gości w Szkole Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

  Czytaj więcej
 • Piątkowe przedpołudnie kanapkowe :)

  dodano dnia: 31 października 2022 / 8:13

  Na koniec tygodnia nauki w szkole warto wzmocnić swój organizm. Jako, że wapń i wit. D są niezbędne do prawidłowego rozwoju postanowiliśmy przygotować zdrowe kanapeczki. Biały serek, rzodkiewka i ogórek - te trzy składniki nie tylko smakują ale też mają za zadanie dostarczyć nam witamin. I udało się. Uczniowie klasy 7 przygotowali dla wszystkich zdrowy posiłek. 

  Czytaj więcej
 • Bal wszystkich świętych.

  dodano dnia: 28 października 2022 / 19:39

  Dzisiejsze popołudnie przebiegło uczniom klas 0 -3 bardzo przyjemnie. Pani Liliana - nasza katechetka - wraz z uczennicami klasy 8 przygotowała bal. Pojawili sie na nim "wszyscy święci". Przepiekne stroje, dobra zabawa oraz smakołyki przygotowane przez rodziców sprawiły, że było to niezwykłe wydarzenie.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka Gniezno - Biskupin - Poznań w ramach programu "Poznaj Polskę"

  dodano dnia: 27 października 2022 / 16:35

  W dniach od 24 -26 października nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę. Naszym celem było przybliżenie historii Polski oraz zobaczenie miejsc najważniejszych dla kraju. Zaczęliśmy od zwiedzenia przepieknej katedry w Kruszwicy, po niej udaliśmy się na Mysią Wieżę. Kolejnego dnia zwiedziłiśmy Gniezno. Muzeum Początków Państwa Polskiego przybliżyło uczniom jak wyglądało powstawanie naszego kraju. Zwiedziliśmy przepiekne muzeum archeologiczne w Biskupinie gdzie młodzież miałą możliwość zobaczyć jak żyli ludzie w czasach, gdy Polska dopiero powstawała. Zrobili też biżuterię, która wykonana samoszielnie cieszyła najbardziej. Naszym następnym punktem była Ktedra Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha. Słynne "drzwi gnieźnieńskie" przeniosły nas w czasy, w których żył Święty Wojciech. Ostatniego dnia udaliśmy się na spacer po Poznaniu a następnie mieliśmy możliwośc podziwiać przeróżne gatunki fauny i flory w poznańskiej Palmiarni. Nie obyło się także bez zobaczenie koziołków i spróbowania rogali marcińskich. Wyjazd dostarczył nam mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji.

  Czytaj więcej
 • Godziny konsultacji nauczycieli.

  dodano dnia: 16 października 2022 / 15:24

  Zapraszamy do zapoznania się.

  Czytaj więcej
 • „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” - wycieczka do Tarnowa

  dodano dnia: 23 października 2022 / 12:56

  Kolejny raz otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”. Tym razem zorganizowaliśmy wycieczkę do Tarnowa i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Uczniowie pochodzenia romskiego mogli poczuć dumę ze swojej kultury pozując do zdjęć indywidualnie oraz w grupie. Wszyscy nasi uczniowie kolejny raz usłyszeli o historii i kulturze Romów w Polsce na tle ich dziejów europejskich: pochodzenie z Indii, wielowiekowa wędrówka, prześladowania i martyrologia oraz zobaczyli eksponaty potwierdzające te informacje. Pierwszy raz zobaczyliśmy prawdziwe wozy taborowe. Zwiedzanie kultury materialnej Romów zwiększyło też szacunek dla jej przedstawicieli, szczególnie gdy mogliśmy także rozpoznać na fotografiach znane nam osoby. Zakupiliśmy tez pamiątki dla uczestników w postaci magnesów oraz inne materiały edukacyjne do biblioteki szkolnej. W czasie tej wycieczki uczyliśmy się szacunku i tolerancji dla odmienności kulturowych, także egzotycznych, jak kultura afrykańska. Uczestnicy mieli możliwość udziału w warsztatach, podczas których robili maski i biżuterię. Zwiedziliśmy też zespół architektoniczno-urbanistyczny w zrekonstruowanej przestrzeni dawnego, prowincjonalnego miasteczka w Galicji przełomu XIX i XX wieku w Miasteczku Galicyjskim. Pięknie się integrowaliśmy we wspólnym odbiorze przedmiotów użytkowych oraz dzieł sztuki. Sfinansowanie tej wycieczki umożliwiło udziału w niej wszystkim chętnym uczniom, bez względu na ich status materialny. W niedługim czasie wykonamy prace plastyczne poświęcone wspomnieniom wspólnie spędzonego dnia. Wycieczkę zaplanowała i zorganizowała p. Małgorzata Trzop.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Zubrzycy w ramach programu "Poznaj Polskę"

  dodano dnia: 22 października 2022 / 14:45

  19 października uczniowie klas 1-3 wyruszyli na wycieczkę do Zubrzycu Górnej. Dzięki wsparciu programu "Poznaj Polskę" mieli możliwość odwiedzić Orawski Park Etnograficzny. Jest  to skansen regionalny, w którym poznamy dzieje, architekturę oraz kulturę Górnej Orawy. Obiekt jest zlokalizowany we wsi Zubrzyca Górna, w województwie małopolskim. Na obszarze około 12 ha zgromadzono 60 obiektów zabytkowej architektury drewnianej charakterystycznej dla regionu. Wśród niej znajdziemy zagrody, chałupy, karczmę, dwór, olejarnię, plebanię, bacówki orawskie, magiel, farbiarnię, kuźnię czy młynotartak. W budynkach umieszczono 36 wystaw tematycznych, które pokazują, jak wyglądała codzienność mieszkańców okolicznych wsi, ich domy oraz warsztaty rzemieślnicze. Młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach pieczenia moskoli oraz dekorowaniu drewnianych skrzyń.

  Czytaj więcej
 • Milion dzieci modli się na różańcu.

  dodano dnia: 22 października 2022 / 14:38

  18 października, już po raz 3 nasza szkoła wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zgromadziliśmy się na przerwie aby razem modlić się o pokój na świecie. Rozważania, przygotowane przez katechetkę p. Llilianę Florek, prowadziła klasa 8. Uczniowie klas 1-3, którzy byli w tym czasie w drodze na wycieczkę również łączyli się z nami w modlitwie.

  Czytaj więcej
 • Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

  dodano dnia: 16 października 2022 / 15:4

  W piątek, 14 października, w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej szkoły. Wykazali się umiejętnościami tańca, śpiewu, recytacji a także zaprezentowali swoje przywiązanie do Ojczyzny. Progrma przygotowany przez p. Bogumiłę Złahodę wzbudził wiele pozytywnych emocji. Pierwszoklasiści z dumą i radością złożyli ślubowanie oraz przyjęli legitymację i prezenty. Uroczystość zaszczycił także swoją obecnością sołtys, pan Andrzej Budz, który otrzymał specjalne podziękowanie dla Stacji Narciarskiej Koziniec za ufundowanie strojów piłkarskich dla uczniów. Nasi młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności taneczne zdobyte podczas dodatkowych lekcji tańca odbywających się w naszej szkole. Ten dzień był także Świętem Komisji Edukacji Narodowej - składamy więc serdeczne życzenia naszym nauczycielom. Dużo sił i cierpliowści! 

  Czytaj więcej
 • Dzień piżamy.

  dodano dnia: 13 października 2022 / 11:59

  Dzisiaj, zgodnie z ogłoszeniem i pomysłem Samorządu Uczniowskiego, odbył się w szkole dzień piżamy. Ulubione święto wszystkich śpiochów. Przybyli oni do szkoły prosto z ciepłych łóżek. Nawet nauczyciele przyłączyli się do zabawy. Taki widok wywołał uśmiechy na twarzy wszystkich a słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców jeszcze bardziej poprawiły humory. Nauka także nie ucierpiała bo lekcje odbywały się normalnie. Nawet sprawdziany daliśmy rady napisać :) 

  Czytaj więcej