• Wakacji nadszedł czas!

  dodano dnia: 23 czerwca 2023 / 18:45

  Uczniowie i Nauczycielki świetlicy życzą wspaniałych wakacji, odpoczynku, słońca i niesamowitych przygód.

  Czytaj więcej
 • Świetlica promuje czytelnictwo.

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 16:13

  Przeprowadziliśmy akcję pod tytułem "Dinozaury nie czytały i wyginęły - przypadek? Nie sądzę". W ten zabawny sposób świetliczaki zachęcają do czytania książek. Pomalowaliśmy plakaty i humorystyczne zakładki do książek, które utworzyły gazetkę ścienną. Przyozdobione według własnego uznania zakładki dzieci zabrały ze sobą do domu.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia artystyczne z Fundacją Eklezja.

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 16:11

  Na zajęcia świetlicowe zaprosiliśmy wolontariuszy z Fundacji Eklezja, którzy poprowadzili zajęcia artystyczne. Dzieci tworzyły kolaże z wycinków gazet. Mogły stworzyć różne historyjki i poćwiczyć zdolności manualne. Fundacja ma na celu między innymi wspieranie działalności edukacyjnej i wychowawczej poprzez różne formy kształcenia, budowanie wśród młodzieży postaw tolerancji i świadomości obywatelskiej i społecznej. Kształci także nowych wolontariuszy spoza granic naszego kraju, przekazując w ten sposób wartości takie jak różnorodność, akceptacja, komunikacja w obcych językach.

  Czytaj więcej
 • Kwitnące drzewa - pejzaż wiosenny.

  dodano dnia: 2 maja 2023 / 20:37

  Uczniowie świetlicy potrafią pięknie malować farbami. Prace z instrukcją wyszły jak spod pędzla najzdolniejszych malarzy. Chociaż temat ten sam, to każda praca inna i na swój sposób piękna.

  Czytaj więcej
 • Warsztaty scrapbookingu z okazji Dnia Ziemi.

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 8:13

  Ostatnio na świetlicy gościliśmy wolontariuszy z Gruzji, którzy pokazali nam sztukę tworzenia kartek okolicznościowych metodą scrapbookingu. Powstały piękne kartki z okazji Dnia Ziemi. Każdy mógł wykazać się kreatywnością samodzielnie dobierając treść i ozdoby. Uczniowie mogli też zobaczyć jak działa maszyna tnąco wytłaczająca.

  Czytaj więcej
 • "Świetlica życzy Wesołego Alleluja".

  dodano dnia: 6 kwietnia 2023 / 9:5

  Choć na zewnątrz raczej chłodno, to my przywołujemy wiosnę naszymi kolorowymi pracami. Powstały piękne wizerunki Pani Wiosny, kolorowe pisanki, koszyczki wielkanocne i portrety zajączków z wytłaczanek po jajkach i skrawków materiału. Uczniowie i Opiekunki świetlicy- pani Teresa Ptak i pani Justyna Budz, życzą wszystkim Wesołych Świąt, mokrego Dyngusa i przyjemnego, wiosennego wypoczynku.

  Czytaj więcej
 • Przywitanie wiosny.

  dodano dnia: 25 marca 2023 / 15:35

  Świetliczaki z radością pożegnały zimę, malując kolorowe pejzaże, na których wprawne oko dostrzeże ślady zwierzątek. Ale jeszcze więcej radości sprawiło im tworzenie wiosennych prac plastycznych. Kolorowa kreatywność coraz bardziej nam dopisuje!

  Czytaj więcej
 • Dzień kota.

  dodano dnia: 17 lutego 2023 / 19:9

  Świetlicowe dzieła sztuki przedstawiające nasze ulubione zwierzaki, czyli kotki, powstały z okazji dnia kota.

  Czytaj więcej
 • "Artystyczne walentynki"

  dodano dnia: 15 lutego 2023 / 19:17

   Z okazji święta zakochanych wykonywaliśmy walentynki za pomocą techniki malowania woreczkiem. Wyszły nam niepowtarzalne kwiaty, a artystyczny ferwor porwał nas do tworzenia dalszych kompozycji - abstrakcyjnych serduszek i wielobarwnych drzew. Dzieci malowały i wycinały także laurki według własnego pomysłu.

  Czytaj więcej
 • Zimowe zajęcia świetlicowe.

  dodano dnia: 22 stycznia 2023 / 19:55

  Z początkiem grudnia wpadliśmy na pomysł by świetlicowe odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia umilić sobie różnymi aktywnościami. Dlatego razem zrobiliśmy kalendarz adwentowy z niepotrzebnego kartonu, kawałka papieru pakowego oraz pomalowanych rolek. Do środka pani Justyna włożyła zagadkowe zadania i polecenia, np. sudoku, wycinanki, prace plastyczne, czy wspólne dekorowanie świetlicy. Wszystko oczywiście w tematyce świątecznej, dzięki czemu mogliśmy poczuć atmosferę radosnego oczekiwania. Wśród prac plastycznych pojawiły się gwiazdki, figurki św. Mikołaja, czy aniołki. Wykonaliśmy także piękne kartki świąteczne. W zimowe długie popołudnia najpiękniejsze baśnie zamieniamy w ilustracje, tworzymy swoje autoportrety w różnych nastrojach, a ostatnio także portrety naszych Babć i Dziadków z okazji ich święta. Zima dopiero się rozkręca, tak samo jak nasze kreatywne pomysły.

  Czytaj więcej
 • Mikołajki w świetlicy.

  dodano dnia: 16 grudnia 2022 / 14:59

  I nas odwiedził Święty Mikołaj, zostawił nam slodki poczęstunek i piękne prezenty. Uczniowie uczęszczający na świetlicę wykonali mikołajkowe prace plastyczne - rysunki oraz figurki z rolek i bibuły, które z radością zabrali do domu.

  Czytaj więcej
 • Święto pluszowego Misia w świetlicy.

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 18:43

  Ulubiony dzień wszystkich dzieci ma miejsce raz w roku, 25 listopada. Ale my postanowiliśmy przedłużyć sobie świętowanie i na kilku lekcjach: poznawaliśmy historię pluszowego Teddy'ego, oglądaliśmy proces szycia tej przytulnej maskotki, rysowaliśmy misia odwzorowując obrazek, a na koniec stworzyliśmy Misia- Fotobudkę z kartonu, wspólnie pomalowaliśmy farbami aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj więcej
 • Jesienne aktywności w świetlicy.

  dodano dnia: 22 listopada 2022 / 12:13
  Uczniowie uczęszczający na świetlicę wykonali różnego rodzaju jesienne prace plastyczne. Znalazły się wśród nich prace przestrzenne, jak drzewo, które dzieci wykonały grupowo, z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia – papier pakowy, tektura, papierowa tuba oraz liście. Nazbierane na spacerze dary jesieni posłużyły także do wyklejania dyni oraz do pracy farbami, która polegała na odbijaniu liści na kolorowym tle. Listki także wycinaliśmy z papieru i malowaliśmy różnymi pędzelkami, np. gąbkowymi, dzięki czemu uzyskaliśmy pięknie zblendowane kolory. Powstały jeszcze jesienne wydzieranki oraz prace polegające na dorysowaniu do wycinka z gazety reszty obrazka. W deszczowe dni czytamy baśnie i tworzymy na ich podstawie ilustracje. Ulubioną zabawą Świetliczaków stało się składanie samolotów techniką origami, które następnie służą im do zabawy, wykonując fantazyjne loty na szkolnym placu zabaw. Nie brakuje nam również zajęć muzycznych, fizycznych i literackich. W „wolnych chwilach” kolorujemy, a w planie mamy kolejne inspirujące zajęcia.
   
   
   

   

  Czytaj więcej
 • Świetlica świętuje niepodległość.

  dodano dnia: 9 listopada 2022 / 17:31
   Dzieci uczęszczające na świetlicę słuchały dziś patriotycznych pieśni i powtarzały słowa hymnu państwowego, następnie kolorowały flagi w naszych barwach narodowych. Wzruszające są momenty kiedy polskie dzieci w geście solidarności z ukraińskimi uczniami naszej szkoły malują dla nich flagi niebiesko- żółte, aby nie czuli się wyobcowani.
   
   
   
   
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   

   

  Czytaj więcej
 • W krainie bajek...czyli teatr na świetlicy.

  dodano dnia: 13 marca 2022 / 13:15

  Uczniowie klasy II oraz uczestnicy świetlicy wraz z opiekunem, p. Justyną Budz, przygotowali przedstawienie. Dzieci własnoręcznie wykonały pacynki. Było pięknie, bajkowo i kolorowo! Wsród postaci Czerwony Kapturek, Królewny...gratulujemy pomysłu i świetnego wykonania!

  Czytaj więcej
 • Coraz bliżej święta...

  dodano dnia: 29 listopada 2021 / 20:12

  Dzieci uczęszczające na świetlicę zaangażowały się w przygotowanie ozdób na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 19 grudnia. Wykonaliśmy błyszczące gwiazdki, wykorzystując niezawodne rolki po papierze toaletowym. Tak błahy przedmiot, który z reguły ląduje w koszu, ma ogromny potencjał artystyczny. Zachęcamy do wypróbowania jego możliwości. Przy okazji wyszła nam zabawa sensoryczna "brokatową zupą", jak nazwały ją dzieci... Po takich przyjemnościach nawet sprzątanie przychodzi łatwo.

  Czytaj więcej
 • Prace dzieci - jesienne zwierzątka.

  dodano dnia: 19 listopada 2021 / 13:7

  Prace dzieci - jesienne zwierzątka - wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Do wykonania tych zabawnych wiewiórek i ślicznych sówek użyliśmy rolek po papierze toaletowym. Ten niepozorny "śmieć", jak się okazuje, ma ogromny potencjał artystyczny. Dzieci nauczyły się także jak oszczędnie wykorzystywać materiały plastyczne i ścinki, które z nich zostają. Dowiedziały się, co można zrobić resztek plasteliny i zużytych mazaków. Jak widać śmieci mogą przecież dostać nowe życie.

  Czytaj więcej
 • Godziny pracy świetlicy szkolnej

  dodano dnia: 1 września 2021 / 15:12

  Głównym celem działania świetlicy jest:

  1. Zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu.
  2. Stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
  3. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  4. Integracja grupy rówieśniczej.

   

  Świetlica jest czynna codziennie w godzinach od 11.40 - 15.00

  Opiekunem świetlicy jest p. Justyna Budz.

  Czytaj więcej