• Wielkanoc.

  dodano dnia: 29 marca 2024 / 8:31

  Oto nasze wiosenne i Wielkanocne prace plastyczne: puchate baranki, kolorowe pisanki, własnoręcznie szyte kurki, tulipany i króliczki z rolek, kartki świąteczne i malunki. Całej społeczności szkolnej chcielibyśmy przekazać najlepsze życzenia radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i tyle wody w Lany Poniedziałek ile kolorów na naszych pracach plastycznych.

  Czytaj więcej
 • Nasza Wielka Sztuka.

  dodano dnia: 12 lutego 2024 / 11:30

  Świetliczaki wcieliły się w rolę słynnych malarzy i wykonały rekonstrukcje największych dzieł sztuki. Oto efekty.

  Czytaj więcej
 • Zakręcone walentynki.

  dodano dnia: 12 lutego 2024 / 11:22

  Uczniowie świetlicowi spróbowali swoich sił w technice quilling, aby stworzyć piękne kartki walentynkowe. To czasochłonne i precyzyjne zajęcie daje niesamowite efekty.

  Czytaj więcej
 • Renifery.

  dodano dnia: 12 lutego 2024 / 11:28

  To urocze stadko reniferów odwiedziło naszą świetlicę, dzięki pracowitym rączkom naszych uczniów. Zwierzątka powstały z rolek papieru.

  Czytaj więcej
 • Maski karnawałowe.

  dodano dnia: 24 stycznia 2024 / 10:54
   
   
   
   
   
   
   
  Czytaj więcej
 • Dla Babci i Dziadka.

  dodano dnia: 24 stycznia 2024 / 10:52

  Uczniowie świetlicy wykonali kartki z życzeniami dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszystkim Seniorom życzymy mnóstwo zdrowia, radości i pociechy z wnucząt.

  Czytaj więcej
 • Zima może być pełna barw.

  dodano dnia: 11 stycznia 2024 / 9:7

  Stworzyliśmy piękne pejzaże przedstawiające drzewa oprószone śniegiem, na tle zachodzącego słońca.

  Czytaj więcej
 • Kolorowe gnomy.

  dodano dnia: 11 stycznia 2024 / 9:6

  Dzieci świetlicowe stworzyły zabawne kolorowe skrzaty. Wciąż trwamy w świątecznym klimacie.

  Czytaj więcej
 • Zimowo w świetlicy.

  dodano dnia: 11 stycznia 2024 / 9:3

  W grudniu uczniowie świetlicy brali udział w przygotowywaniu ozdób świątecznych. Wspólnie stworzyliśmy wieniec z rolek papieru. Powstała także urocza rodzina bałwanków. Ozdobiliśmy salę pomysłową choinką, a także wykonaliśmy gazetkę i kartki z życzeniami Bożonarodzeniowymi.

  Czytaj więcej
 • Malowanie sznurkiem.

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 18:31
  Czytaj więcej
 • Bransoletki z włóczki.

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 18:27

  Nauczyliśmy się pleść kolorowe bransoletki z włóczki, przy użyciu prostego kółeczka z kartonu. Czynność bardzo "wciąga" i pozwala się wyciszyć oraz potrenować zdolności manualne.

  Czytaj więcej
 • Jesienne zajęcia świetlicowe.

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 18:23

  Początek roku szkolnego obfitował w ciepłe, słoneczne dni, w które korzystaliśmy z aktywności na świeżym powietrzu. Wiele zajęć poświęciliśmy rozwijaniu kreatywności i zdolności plastycznych - malowaliśmy pejzaże i nasze ulubione zwierzątka, wycinaliśmy liście, tworzyliśmy kwiaty z krepiny. Zajmowaliśmy się również recyklingiem, dając nowe życie plastikowym korkom, kawałkom kartonu czy rolkom papieru.

  Czytaj więcej
 • Wakacji nadszedł czas!

  dodano dnia: 23 czerwca 2023 / 18:45

  Uczniowie i Nauczycielki świetlicy życzą wspaniałych wakacji, odpoczynku, słońca i niesamowitych przygód.

  Czytaj więcej
 • Świetlica promuje czytelnictwo.

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 16:13

  Przeprowadziliśmy akcję pod tytułem "Dinozaury nie czytały i wyginęły - przypadek? Nie sądzę". W ten zabawny sposób świetliczaki zachęcają do czytania książek. Pomalowaliśmy plakaty i humorystyczne zakładki do książek, które utworzyły gazetkę ścienną. Przyozdobione według własnego uznania zakładki dzieci zabrały ze sobą do domu.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia artystyczne z Fundacją Eklezja.

  dodano dnia: 16 maja 2023 / 16:11

  Na zajęcia świetlicowe zaprosiliśmy wolontariuszy z Fundacji Eklezja, którzy poprowadzili zajęcia artystyczne. Dzieci tworzyły kolaże z wycinków gazet. Mogły stworzyć różne historyjki i poćwiczyć zdolności manualne. Fundacja ma na celu między innymi wspieranie działalności edukacyjnej i wychowawczej poprzez różne formy kształcenia, budowanie wśród młodzieży postaw tolerancji i świadomości obywatelskiej i społecznej. Kształci także nowych wolontariuszy spoza granic naszego kraju, przekazując w ten sposób wartości takie jak różnorodność, akceptacja, komunikacja w obcych językach.

  Czytaj więcej
 • Kwitnące drzewa - pejzaż wiosenny.

  dodano dnia: 2 maja 2023 / 20:37

  Uczniowie świetlicy potrafią pięknie malować farbami. Prace z instrukcją wyszły jak spod pędzla najzdolniejszych malarzy. Chociaż temat ten sam, to każda praca inna i na swój sposób piękna.

  Czytaj więcej
 • Warsztaty scrapbookingu z okazji Dnia Ziemi.

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 8:13

  Ostatnio na świetlicy gościliśmy wolontariuszy z Gruzji, którzy pokazali nam sztukę tworzenia kartek okolicznościowych metodą scrapbookingu. Powstały piękne kartki z okazji Dnia Ziemi. Każdy mógł wykazać się kreatywnością samodzielnie dobierając treść i ozdoby. Uczniowie mogli też zobaczyć jak działa maszyna tnąco wytłaczająca.

  Czytaj więcej
 • "Świetlica życzy Wesołego Alleluja".

  dodano dnia: 6 kwietnia 2023 / 9:5

  Choć na zewnątrz raczej chłodno, to my przywołujemy wiosnę naszymi kolorowymi pracami. Powstały piękne wizerunki Pani Wiosny, kolorowe pisanki, koszyczki wielkanocne i portrety zajączków z wytłaczanek po jajkach i skrawków materiału. Uczniowie i Opiekunki świetlicy- pani Teresa Ptak i pani Justyna Budz, życzą wszystkim Wesołych Świąt, mokrego Dyngusa i przyjemnego, wiosennego wypoczynku.

  Czytaj więcej
 • Przywitanie wiosny.

  dodano dnia: 25 marca 2023 / 15:35

  Świetliczaki z radością pożegnały zimę, malując kolorowe pejzaże, na których wprawne oko dostrzeże ślady zwierzątek. Ale jeszcze więcej radości sprawiło im tworzenie wiosennych prac plastycznych. Kolorowa kreatywność coraz bardziej nam dopisuje!

  Czytaj więcej
 • Dzień kota.

  dodano dnia: 17 lutego 2023 / 19:9

  Świetlicowe dzieła sztuki przedstawiające nasze ulubione zwierzaki, czyli kotki, powstały z okazji dnia kota.

  Czytaj więcej