• Święto pluszowego Misia w świetlicy.

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 18:43

  Ulubiony dzień wszystkich dzieci ma miejsce raz w roku, 25 listopada. Ale my postanowiliśmy przedłużyć sobie świętowanie i na kilku lekcjach: poznawaliśmy historię pluszowego Teddy'ego, oglądaliśmy proces szycia tej przytulnej maskotki, rysowaliśmy misia odwzorowując obrazek, a na koniec stworzyliśmy Misia- Fotobudkę z kartonu, wspólnie pomalowaliśmy farbami aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj więcej
 • Jesienne aktywności w świetlicy.

  dodano dnia: 22 listopada 2022 / 12:13
  Uczniowie uczęszczający na świetlicę wykonali różnego rodzaju jesienne prace plastyczne. Znalazły się wśród nich prace przestrzenne, jak drzewo, które dzieci wykonały grupowo, z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia – papier pakowy, tektura, papierowa tuba oraz liście. Nazbierane na spacerze dary jesieni posłużyły także do wyklejania dyni oraz do pracy farbami, która polegała na odbijaniu liści na kolorowym tle. Listki także wycinaliśmy z papieru i malowaliśmy różnymi pędzelkami, np. gąbkowymi, dzięki czemu uzyskaliśmy pięknie zblendowane kolory. Powstały jeszcze jesienne wydzieranki oraz prace polegające na dorysowaniu do wycinka z gazety reszty obrazka. W deszczowe dni czytamy baśnie i tworzymy na ich podstawie ilustracje. Ulubioną zabawą Świetliczaków stało się składanie samolotów techniką origami, które następnie służą im do zabawy, wykonując fantazyjne loty na szkolnym placu zabaw. Nie brakuje nam również zajęć muzycznych, fizycznych i literackich. W „wolnych chwilach” kolorujemy, a w planie mamy kolejne inspirujące zajęcia.
   
   
   

   

  Czytaj więcej
 • Świetlica świętuje niepodległość.

  dodano dnia: 9 listopada 2022 / 17:31
   Dzieci uczęszczające na świetlicę słuchały dziś patriotycznych pieśni i powtarzały słowa hymnu państwowego, następnie kolorowały flagi w naszych barwach narodowych. Wzruszające są momenty kiedy polskie dzieci w geście solidarności z ukraińskimi uczniami naszej szkoły malują dla nich flagi niebiesko- żółte, aby nie czuli się wyobcowani.
   
   
   
   
   
   

   

   
   
   
   
   
   
   

   

  Czytaj więcej
 • W krainie bajek...czyli teatr na świetlicy.

  dodano dnia: 13 marca 2022 / 13:15

  Uczniowie klasy II oraz uczestnicy świetlicy wraz z opiekunem, p. Justyną Budz, przygotowali przedstawienie. Dzieci własnoręcznie wykonały pacynki. Było pięknie, bajkowo i kolorowo! Wsród postaci Czerwony Kapturek, Królewny...gratulujemy pomysłu i świetnego wykonania!

  Czytaj więcej
 • Coraz bliżej święta...

  dodano dnia: 29 listopada 2021 / 20:12

  Dzieci uczęszczające na świetlicę zaangażowały się w przygotowanie ozdób na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 19 grudnia. Wykonaliśmy błyszczące gwiazdki, wykorzystując niezawodne rolki po papierze toaletowym. Tak błahy przedmiot, który z reguły ląduje w koszu, ma ogromny potencjał artystyczny. Zachęcamy do wypróbowania jego możliwości. Przy okazji wyszła nam zabawa sensoryczna "brokatową zupą", jak nazwały ją dzieci... Po takich przyjemnościach nawet sprzątanie przychodzi łatwo.

  Czytaj więcej
 • Prace dzieci - jesienne zwierzątka.

  dodano dnia: 19 listopada 2021 / 13:7

  Prace dzieci - jesienne zwierzątka - wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Do wykonania tych zabawnych wiewiórek i ślicznych sówek użyliśmy rolek po papierze toaletowym. Ten niepozorny "śmieć", jak się okazuje, ma ogromny potencjał artystyczny. Dzieci nauczyły się także jak oszczędnie wykorzystywać materiały plastyczne i ścinki, które z nich zostają. Dowiedziały się, co można zrobić resztek plasteliny i zużytych mazaków. Jak widać śmieci mogą przecież dostać nowe życie.

  Czytaj więcej
 • Godziny pracy świetlicy szkolnej

  dodano dnia: 1 września 2021 / 15:12

  Głównym celem działania świetlicy jest:

  1. Zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu.
  2. Stworzenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
  3. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  4. Integracja grupy rówieśniczej.

   

  Świetlica jest czynna codziennie w godzinach od 11.40 - 15.00

  Opiekunem świetlicy jest p. Justyna Budz.

  Czytaj więcej