Witaj Trzeci Maju!

W ostatnim dniu przed majowym odpoczynkiem świętowaliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Najpierw zaprezentowali się uczniowie kla 1-3, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę o konstytucji.Oprócz wykonania tradycyjnych pieśni, uczniowie wzięli udział w grze dydaktycznej. W międzyklasowych drużynach rozwiązywali stacje zadaniowe. Każda z nich różniła się pod względem formy i trudności zadania. W ten sposób uczniowie uczyli się w ruchu, starsi wspierali wiedzą młodszych, a ci ostatni zaskakiwali spostrzegawczością np. podczas układania puzzli. Na koniec mogli wcielić się w rolę twórców konstytucji i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Dziś nie było ani chwili na nudę. Dziękujemy p. Justynie Budz i p. Marioli Miśkowicz za przygotowanie tego wydarzenia, a p. Anecie Lorek za przygotowanie uczniów do śpiewu.