Spotkanie z Naczelnikiem OSP Czarna Góra.

24 kwietnia 2023, klasa IV wraz z wychowawczynią p. Justyną Budz, spotkała się z Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Górze. Mimo, że do Remizy mamy przysłowiowe "dwa kroki", to młodzież była zaskoczona i bardzo zainteresowana wyposażeniem samochodu strażackiego. Pan Naczelnik - Marcin Budz bardzo ciekawie opowiadał o pracy strażaka - ochotnika, która polega już nie tylko na gaszeniu pożarów. Strażacy przechodzą liczne szkolenia, dzięki którym mogą udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, ratować osoby poszkodowane w wypadkach, usuwać skutki powodzi, wichur i innych katastrof, a także dzielić się ogromem posiadanej wiedzy. Prowadzą również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która startuje w zawodach sportowo-pożarniczych i od kilku lat odnosi wiele sukcesów. Czwartoklasiści zostali zaproszeni do MDP, przy czym część klasy - dziewczynki - już do niej należą. Pan Marcin podkreślał rolę kobiet w straży, które również mogą brać udział w akcjach ratunkowych. Uczniom największą radość sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu bojowego, aparatów tlenowych, które "trochę ważą" oraz krótka przejażdżka wozem strażackim. Na koniec dzieci otrzymały ulotki dotyczące pierwszej pomocy oraz pożarów sadzy w kominie.