Niecodzienne podsumowania wiadomości z historii i WOS-u.

Uczniowie klasy 8 na podsumowanie tematu o mniejszościach narodowych, językowych i etnicznych w Polsce utworzyli w grupach lapbooki. Zawarli w nich najważniejsze dane dotyczące mniejszości Romów, Łemków, Karaimów, Tatarów i Kaszubów mieszkających na terenie naszego kraju.

Z kolei klasa 6 miała do wyboru nagranie filmu na wybrany temat z działu „W obronie granic RP” lub utworzenie lapbooka podsumowującego dział lub poszerzającego dane zagadnienie. Powstały dwa filmy: „Powstanie Chmielnickiego”, w którym gościnnie wystąpili nawet piątoklasiści oraz relacja dziennikarska „Potop szwedzki”. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i celująco wykonali swoje prace, wkładając w nie wiele serca i wysiłku, a w przypadku filmów także poczucia humoru. Prace okazały się merytoryczne i ciekawie przedstawione, a wiedza w nich zawarta łatwiej utkwiła w pamięci uczniów.