Pierwsza pomoc - spotkanie w ramach projektu " Przedmieścia pomocy".

11 stycznia odwiedził nas czteroosobowy zespół licealistek z Warszawy, które prowadzą projekt społeczny pn. "Przedmieścia pomocy". W czasie zajęć warsztatowych przekazały uczniom       klas 1-3 wiedzę w jaki sposób pracować w rękawiczkach przy poszkodowanym, jak udzielić pomocy podczas zakrztuszenia oraz przy ranie otwartej. Pokazały też dzieciom  w jaki sposób przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego i jak obsługiwać defibrylator AED. Po wszystkim został ogłoszony konkurs plastyczny a uczestnicy otrzymali nagrody za udział w tych wyjątkowych ćwiczeniach.

Warsztaty były wspaniałe. Uczniowie chętnie wykonywali wszystkie ćwiczenia i uważnie słuchali. Również uczniowie klas 4-8 mieli możliwość zobaczyć w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, która przecież jest obowiązkiem każdego z nas. Warto pomagać bo życie to bezcenny dar.

Relację z tego wydarzenia  można obejrzeć na stronie :