Wycieczka Gniezno - Biskupin - Poznań w ramach programu "Poznaj Polskę"

W dniach od 24 -26 października nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę. Naszym celem było przybliżenie historii Polski oraz zobaczenie miejsc najważniejszych dla kraju. Zaczęliśmy od zwiedzenia przepieknej katedry w Kruszwicy, po niej udaliśmy się na Mysią Wieżę. Kolejnego dnia zwiedziłiśmy Gniezno. Muzeum Początków Państwa Polskiego przybliżyło uczniom jak wyglądało powstawanie naszego kraju. Zwiedziliśmy przepiekne muzeum archeologiczne w Biskupinie gdzie młodzież miałą możliwość zobaczyć jak żyli ludzie w czasach, gdy Polska dopiero powstawała. Zrobili też biżuterię, która wykonana samoszielnie cieszyła najbardziej. Naszym następnym punktem była Ktedra Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha. Słynne "drzwi gnieźnieńskie" przeniosły nas w czasy, w których żył Święty Wojciech. Ostatniego dnia udaliśmy się na spacer po Poznaniu a następnie mieliśmy możliwośc podziwiać przeróżne gatunki fauny i flory w poznańskiej Palmiarni. Nie obyło się także bez zobaczenie koziołków i spróbowania rogali marcińskich. Wyjazd dostarczył nam mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji.