Wycieczka do Zubrzycy w ramach programu "Poznaj Polskę"

19 października uczniowie klas 1-3 wyruszyli na wycieczkę do Zubrzycu Górnej. Dzięki wsparciu programu "Poznaj Polskę" mieli możliwość odwiedzić Orawski Park Etnograficzny. Jest  to skansen regionalny, w którym poznamy dzieje, architekturę oraz kulturę Górnej Orawy. Obiekt jest zlokalizowany we wsi Zubrzyca Górna, w województwie małopolskim. Na obszarze około 12 ha zgromadzono 60 obiektów zabytkowej architektury drewnianej charakterystycznej dla regionu. Wśród niej znajdziemy zagrody, chałupy, karczmę, dwór, olejarnię, plebanię, bacówki orawskie, magiel, farbiarnię, kuźnię czy młynotartak. W budynkach umieszczono 36 wystaw tematycznych, które pokazują, jak wyglądała codzienność mieszkańców okolicznych wsi, ich domy oraz warsztaty rzemieślnicze. Młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach pieczenia moskoli oraz dekorowaniu drewnianych skrzyń.