Trzydniowa wycieczka do Warszawy - współfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę"

20 - 22 czerwca uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas wyjazdu zobyczyli najważniejsze i zarazem najpiękniejsze miejsca stolicy. Zgłębili swoją wiedzę historyczną a także mieli możliwość miło spędzić ze sobą czas. Zgodnie z programem udało się nam zobczyć:

1) Stare Miasto i Zamek Królewski

2) Centrum Nauki Kopernik

3) Autentyczny fragment Muru Getta

4) Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

5) Muzeum Narodowe

6)Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

A dodatkowo wjechaliśmy windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, obejrzyliśmy obydwa pomniki warszawskiej syrenki, zwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczorową porą wybraliśmy się na spacer po mieście. Niezapomnianą atrakcją była przejażdżka metrem, która dostarczyła mnóstwa wrażeń i emocji. Udało się także zdobyć nowe doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik. Przewodnik zaporwadził nas pod pomnik Janusza Korczaka, gdzie opowiedział uczniom jego historię. Mnóstwo emocji dostarczyła zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wizyta pod Pałacem Prezydenckim.

Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.