Zielona szkoła - Pogorzelica 2022

W tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zielonej szkole, która odbyła się nad morzem. Taki wyjazd to bardzo kosztowna inwestycja ale dzieki zaangażowaniu Rady Rodziców udało się pozyskac dofinansowanie od sponsorów. Serdecznie zatem dziękujemy:

 

  • Tatrzańskiej Fali Z.o.o
  • Stacja Paliw Orlen
  •  GS Bukowina Tatrzańska'
  • Firmie Projektowo  - Budowlanej  "Andsta
  • Stacji Narciarskie Kotelnica

Finanse przez Was przekazne sprawiły, że uczniowie mieli możliwośc przeżycia niezwykłej przygody!

A jak wyglądała nasza wycieczka? Oto krótkie sprawozdanie z tego, co zobaczyliśmy, zwiedziliśmy i przeżyliśmy.

Pogorzelica to niewielka, urokliwa miejscowość letniskowa nad Bałtykiem, położona w województwie zachodniopomorskim, przynależąca do malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego.

W takcie zielonej szkoły odbyła się całodniowa wycieczka do Kołobrzegu, nastepnie rejs statkiem Wiking,zwiedziliśmy także latarnię morską.  Podczas tego dnia zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Kołobrzegu. Kolejną przygoda był wyjazd do  Świnoujścia, gdzie bawili się  w forcie Gerharda i  pruska musztra podczas,której uczniowie przenieśli się w czasie i na własnej skórze poczuli smak wojskowej służby.  Z miast na wybrzeżu odwiedziliśmy także Międzyzdroje. Pospacerowaliśmy po molo i Alei Gwiazd, czyli pormenadzie z odciskami dłoni znanych Polaków.

W kolejnym dniu byłą wycieczka do Niechorza –  tutaj zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego i wyjcie na latarnię morską.

Dodatkową atralkcją był przejazd kolejką retro z Pogorzelicy do Trzęsacza, a  w programie: oglądanie ruin kościołka, Muzeum Multimedialne na Klifie, w którym dzięki nowoczesnej technologii połączono dwa świat baśni i legend z geograficznymi i historycznymi faktami na temat Trzęsacza i kościoła.

Co robiliśmy oprócz zwiedzania? Było plażowanie, gry i zabawy sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasy, dyskoteka z urodzinami, zajęcia edukacyjne. ;) Oglądanie wschodu i zachodu Słońca....aż trudno wszystko wymienić ponieważ atrakcji było co niemiara. Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć :)