Konkurs Wiedzy o Spiszu.

2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi odbył się XXXVI Konkurs Wiedzy o Spiszu. Zgodnie z tradycją gospodarzem konkursu jest szkoła, której uczniowie zwyciężyli poprzednią edycję. Organizatorem konkursu jest PTTK odział w Nowym Targu. Autorką pytań jest pani Celina Sordyl wraz z paniami z zarządu.

W konkursie rywalizowały 3 osobowe drużyny z 9 szkół: Krempach, Frydmana, Niedzicy, Kacwina, Łapsz Wyżnych, Łapsz Niżnych, Łapszanki, Trybsza i Czarnej Góry. Oprócz konkursu wiedzy odbył się także konkurs recytatorski.

Wszystkich uczestników przywitała pani Dyrektor Krystyna Kwak oraz uczniowie klasy II i III prezentując spiskie przyśpiewki. W czasie, gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie udali się na wycieczkę krajoznawczą. Zwiedzili Zagrodę Korkoszów oraz kościół pw Przemienienia Pańskiego w Czarnej Górze przy ulicy Zagóra.

Zwycięzcami konkursu została Szkoła Podstawowa w Niedzicy. Najlepszą recytatorką okazała się Emilia Święty również z Niedzicy.

Uroczystość uświetnił Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska pan Andrzej Pietrzyk, który wręczył uczestnikom nagrody.