Piknik Rodzinny.

W niedzielę, 29 maja, odbył sie Piknik Rodzinny. Był on pełen wrażeń, atrakcji i emocji. Wydarzenie rozpoczęło sie od gry w podchody. Zasady były proste: kto zbierze najwięcej świerkowych drzew - wygrywa. A jak je zdobyć? Trzeba było wykonać nastepujące zadania:

 1. Zadanie P (2 drzewka): Nazwa naszej miejscowości to Czarna Góra, żeby dobrze zapamiętać jej pisownię, waszym zadaniem będzie ułożenie nazwy Czarna Góra z liter, niestety wszystkie literki wpadły do miski z ryżem, dlatego musicie je najpierw odszukać. Pamiętajcie liczy się czas wykonania zadania.
 2. Zadanie K (2 drzewka): W XIX w. dzieci rozpoczęły naukę w  szkole. W tym punkcie sprawdzicie swoja wiedzę na temat szkolnictwa w naszej miejscowości. Trzeba odpowiedzieć na 5 pytań:  A) Jan nazywał się pierwszy nauczyciel pracujący w szkole, która znajdowała się na Sołtystwie? B) W jakim języku od 1904 r do zakończenia I wojny światowej uczyły się dzieci w czarnogórskiej szkole? C)W którym roku powstała nasza szkoła? D) W którym roku oddano nowe skrzydło do użytku dzieciom? E) Wymień przynajmniej 3 dyrektorów naszej szkoły.
 3. Zadanie P (1 drzewko): Waszym zadaniem będzie obranie jabłka  w jak najkrótszym czasie. Uwaga! Liczy się długość skórki.
 4. Zadanie K (2 drzewka): Jako mieszkańcy Czarnej Góry powinniśmy znać historię swojej miejscowości. Odpowiedzcie na pytania: A) Czym trudnili się mieszkańcy Czarnej Góry? B)Jak nazywa się filia Muzeum Tatrzańskiego znajdująca się w Czarnej Górze? C) Kogo przedstawia rzeźba znajdująca się w centralnym ołtarzu kapliczki przy ulicy Nadwodniej? D)Proszę wymienić nazwy wszystkich ulic w Czarnej Górze. E) Proszę podać imię i nazwisko sołtysa Czarnej Góry.
 5. Zadanie K (2 drzewka): Codziennie obcujemy z czarnogórska przyrodą, dlatego w tym punkcie wykażcie się wiedzą na temat otaczających krajobrazów. A) Ile i jakich drzew znajduje się przy kapliczce na ulicy Nadwodniej? B) Jaka rzeka płynie wzdłuż Czarnej Góry? C)Jak nazywa się najwyższe wzniesienie Czarnej Góry i ile ma metrów? D) Z jaką wsią graniczymy od południa? E) Wymień 3 dzikie zwierzęta zamieszkujące lasy Czarnej Góry.
 6. Zadanie p (3 drzewka): W tym punkcie sprawdzimy waszą celność. Wytypujcie z waszej drużyny 3 osoby, które będą rzucać do celu. Każdy z graczy ma 3 rzuty. 
 7. Zadanie P (1 drzewko): Każda rodzina powinna ze sobą współpracować. Waszym zadaniem będzie przeniesienie wiadra z wodą i wylanie wody do miski. Zadanie nie jest proste ponieważ musicie przenieść wiadro za pomocą sznurków. Liczy się czas.
 8. Zadanie K (1 drzewko): W rodzinie bardzo ważna jest spostrzegawczość. Musicie odszukać zielona wstążeczkę. Wskazówka: znajduje się ona po prawej stronie.
 9. Zadanie P (2 drzewka): Wykonanie testu wiedzy o domownikach. Pytania: Ulubiony kolor mamy? Którą ręką je tata?Kto myje naczynia w domu?Co najczęściej robicie w niedzielę w domu? Ulubione zajęcie mamy?Jakie obowiązki w domu mają dzieci? Kto najpóźniej zasypia?
 10. Zadanie K ( 1 drzewko): Mama i tata to bardzo ważne osoby w waszej rodzinie. Często dzieci wynagradzają ich codzienny trud. Zadanie w tym punkcie polega na tym, by przygotować z polnych kwiatów piękny bukiet dla rodziców i przynieść go na metę.
 11. Zdanie P (2 drzewka): Mieszkając na wsi bardzo często spacerujemy po lesie, w którym znajduje się dużo szyszek. Waszym zadaniem jest przeniesienie szyszek z jednego miejsca na drugie bez użycia rąk.
 12. Zdanie P (1 drzewko): Nasze drogie dzieci uwielbiają się chować i skradać w najróżniejszych miejscach, dlatego wy musicie przedostać się przez pajęczynę, tak aby nie dotknąć żadnej sieci.
 13. Zadanie P ( 1 drzewko): Napewno jak zamkniecie oczy potraficie sobie wyobrazić sobie wszystkich członków rodziny. Jedna osoba z zamkniętymi oczami rysuje, a druga jej podpowiada.
 14. Zadanie P (1 drzewko): W Czarnej Górze budowane są wysokie domy ze stromym dachem, idąc za tym przykładem, wy też będziecie musieć zbudować dom z plastikowych kubków. Dom nie może się przewrócić, będzie zmierzona jego wysokość. 
 15. Zadanie P (1 drzewko): Każda mama w Czarnej Górze potrafi szyć. W tym zadaniu musicie się wykazać umiejętnością posługiwania igłą i nitką. W jak najszybszym czasie musicie zszyć dwa kawałki materiału, tak aby sie nie rozerwały.
 16. Zdanie P 9 (2 drzewka): Każdy z was powinien się wykazać umiejętnością udzielania pierwszej pierwszej pomocy. Będziecie musisieli odpowiedzieć na pytania z zakresu pierwszej pomocy.

Jak widać zadania wymagały różnych umiejetności, wiedzy oraz poczucia humoru. Wszystkie rodziny poradziły sobie doskonale! Po wykonaniu zadań( meta znajdowała się przys Stacji Narciarskiej Koziniec) czekały na uczestników same smakołyki: kiełbaski z grilla, moskole, słodkie ciasta, desery i napoje. A dla dzieci kolejne atrakcje. Mozna było wspinać się na ściankę, zjeżdzać na dmuchanej zjeżdżalni. Dla spragnionych sportu przygotowano boisko do siatkówki oraz piłki nożnej. Kolejna atrakcja były wystepy taneczne naszych najmłodszych uczniów (klas 0- 3), koncert skrzypkowy w wykonaniu grupy pod przewodnictwem p. Mariana Kikli. Uczennice klasy 5 zaprezentowały taniec nowoczesny. Następnie nastapiło rozstrzygnięcie podchodów. Wszystkie rodziny biorace udział otrzymały nagrody. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Dominika Trzop, uczennica klasy I wraz z rodzicami i wujkiem. 

Zabawy, gry i dobry humor trwały aż do wieczora. Wszyscy doskonale sie bawili choć pogoda nie rozpieszczała. 

Serdeczne podziekowania składamy Radzie Rodziców za pomysł i organizację. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku. Pani Dyrektor, Krystynie Kwak, za udział oraz pełnienie funkcji sędziego podczas meczów. Pani Anecie Lorek i p. Justynie Budz za przygotowanie wspaniałej dekoracji. Paniom: Annie Holowie - Wacław, Magdalenie Ziółko, Bogumile Złachodzie oraz Małgorzacie Jamróz za przygotowanie młodych wykonawców. Pozostałym Nauczycielom za aktywny udział :)  Stacji Narciarskiej za udostępnienie placu. Pani Beacie Koszut za fanatastyczne przygotowanie zadań konkursowych i czuwanie nad przegiebiem naszej gry terenowej. Natalii Felong za obsługę muzyczną. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom bo bez Was nie byłoby Pikniku Rodzin. Dziękujemy!

A jak się bawiliśmy? Zobaczcie na relację poniżej :)