Spektakl ekologiczny

24 października odbyły się dwa spektakle o tematyce proekologicznej. Zorganizowane zostały przez  Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej. Zarprezentowało je Krakowskie Biuro Promocji Kultury.

Dla uczniów młodszych przedstawienie nosiło tytuł : W zielonej krainie Oz” .To znakomity spek­takl teatralny dla dzieci opowiada­jący o zagad­nieni­ach związanych z ekologią, naw­iązu­jący do słyn­nej książki Lymana Franka Bauma, „Czarnok­siężnik z krainy Oz”.

Potężna wichura przenosi główną bohaterkę — Dorotkę, do tajem­niczej krainy Oz rząd­zonej przez potężnego czarnok­siężnika
W spek­taklu poruszany był tem­at smogu, niskiej emisji, zmian kli­maty­cznych, seg­re­gacji odpadów i degradacji środowiska nat­u­ral­nego.

Nieza­przeczal­nymi atu­tami przed­staw­ienia była: wartka, pełna humoru akcja, znakomita gra aktorska, a przede wszys­tkim mnóstwo infor­ma­cji doty­czą­cych ochrony środowiska.
Uczniowie brali pełny udział w spektaklu.
Uczniowie starsi obejrzeli „Eko-protest” .To zabawny i poucza­jący zarazem spek­takl dla młodzieży w wieku 10–15 lat. Tem­atyka przed­staw­ienia doty­czy sze­roko pojętej ekologii, jak również zdrowego trybu życia.

Akcja spek­taklu przeniosła naszych widzów do dyrekcji wielkiej elek­trowni zasi­lanej węglem.
Spek­takl „Eko-protest” porusza bardzo istotne i aktu­alne zagad­nienia doty­czące degradacji środowiska nat­u­ral­nego (niska emisja, smog, glob­alne ocieple­nie), sposobów zapo­b­ie­ga­nia tym zjawiskom (m.in. seg­re­gacja odpadów, odnaw­ialne źródła energii, recyk­ling), a także zdrowego trybu życia (racjon­alne odży­wianie się, akty­wność ruchowa).