Gminny Konkurs Literacki "Opowiem ci mój sen".

24 kwietnia 2024 r.

W czwartek odbyło się w naszej szkole rozdanie nagród, które było podsumowaniem organizowanego przez nas Gminnego Konkursu Literackiego "Opowiem ci mój sen". Po wręczeniu nagród uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 7 (koła geograficznego wraz z opiekunem p. Krystyną Kwak) - można było zobaczyć na czym polega handel oraz spróbować potraw importowanych i eksportowanych.

Konkurs został ogłoszony 8 marca, wpłynęło 27 prac z 7 szkół z terenu naszej Gminy: Czarna Góra – SP nr 1 im. św. Kingi oraz SP nr. 2 im. Królowej Jadwigi, Jurgów, Rzepiska, Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Leśnica.

Komisja w składzie:

Mariola Miśkowicz – przewodnicząca komisji

Katarzyna Piwowarczyk – Petr

Anna Holowa Wacław

dokonała oceny oraz wyboru prac konkursowych. W związku z dużą liczbą prac konkursowych komisja podjęła decyzję o utworzeniu dodatkowej kategorii dla klas IV. Oceniono więc prace w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy IV –

- klasy V- VI

- Klasy VII – VII.

Wyniki:

klasy IV

I miejsce  - Adrianna Strzęboszewska , SP Bukowina Tatrzańska

II miejsce – Łucja Gizak, SP Jurgów

III miejsce – Nikola Bafia, SP Leśnica

Wyróznienia: Julia Wacław, SP nr 2 Czarna Góra

W kategorii klas V- VI jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody:

I miejsce – Szymon Szostak, SP Bukowina Tatrzańska oraz Łukasz Wojtas, SP Jurgów

II miejsce – Magdalena Sołtys, SP Jurgów oraz Iwona Cikowska, SP Bukowina Tatrzańska

III miejsce – Magdalena Hodorowicz, SP Bukowina Tatrzańska, Magdalena Rygiel, SP nr 1 Czarna Góra

Wyróżnienia:

Wiktoria Bafia, SP Rzepiska

Martyna Dziadkowiec, SP Leśnica - Groń

Natalia Marek, SP Leśnica

W kategorii klas VII – VIII

I miejsce – Jakub Górnik, SP Rzepiska

II miejsce – Karolina Wojtyczka, SP Rzepiska

III miejsce – Joanna Sołtys, SP nr 2 Czarna Góra

Wyróżnienie: Anna Pluta, SP Rzepiska

Nagrody wręczała p. Zofia Kuczyńska - kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego.

Nagrody ufundowali: Rada Rodziców, Biblioteka Szkolna, Wójt  Gminy Bukowina Tatrzańska. Serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!