• Dzień Bezpiecznego Internetu

  dodano dnia: 4 marca 2022 / 13:1

  W dniach 21, 23, 24 lutego 2022 r. wzieliśmy udział w wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

  Uczniowie klas 2-3 wzięli udziałw  spotkaniu pt. "Poznaj bezpieczny internet"

  Klasy 4-5 "Sieciakowe Zasady Ekranowe"

  klasy 6 - 8 "Ciało nie określa"

  Czytaj więcej
 • Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

  dodano dnia: 17 lutego 2022 / 18:28

  Nasza szkoła jest uczestnikiem ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jest to cykl bezpłatnych zajęć z algorytmiki i programowania. W ramach zajęć Koła Informatycznego CMI uczniowie poszerzają swoją wiedzę i nabierają nowych umiejętności informatycznych.

  Tworzyli własne avatary, którymi mogą posługiwać się na portalach społecznościowych, dyskutowali o zagrożeniach w Internecie, tworzyli komiksy z udziałem avatarów całej grupy.

  Nabrali sprawności w programowaniu w Scratchu, potrafią wprawić postać w ruch, zaprogramować sterowanie postacią za pomocą strzałek. Programują historyjki oraz aplikacje użytkowe w Scratchu. Uczniowie stworzyli i opublikowali własną animowaną kartkę święczecznę, opracowali własny quiz polsko - angielski do nauki angielskich słówek.

  Czytaj więcej
 • Program Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030 -podsumowanie

  dodano dnia: 11 stycznia 2022 / 18:24

  Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach "Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030".

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Zakopanego

  dodano dnia: 11 stycznia 2022 / 14:2

  Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach "Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030".

  Czytaj więcej
 • Zajęcia muzyczne

  dodano dnia: 12 października 2021 / 13:21

  Kolejne zajęcia za nami. Gramy, śpiewamy. Grupa chętna a Pani Prowadząca bardzo zadowolona z efektów. 

  Czytaj więcej
 • Zajęcia plastyczne z p. Małgorzatą Mirgą - Tas

  dodano dnia: 12 października 2021 / 13:16

  Zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Gosię cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie poznaja różne techniki oraz perspektywy prac plastycznych.  

  Czytaj więcej
 • Zlot wartościowych szkół

  dodano dnia: 28 września 2021 / 18:40

  Jako pierwsi w Polsce ukończyliśmy dwa etapy Wartościowych Szkół - Współpracujący Wychowawca oraz Świadomy Nauczyciel.

  Czytaj więcej
 • Program Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce

  dodano dnia: 24 września 2021 / 13:0

  Aby wykorzystać potencjał i mozliwości Romów mieszkających w Czarnej Górze zaplanowaliśmy zorganizowanie różnorodnych zajęć. Pierwsze z nich juz się odbyły. Są to zajęcia muzyczne, prowadzone przez Pania Teresę Mirgę -  romską poetkę, pieśniarkę, gitarzystkę, kompozytorkę oraz liderkę zespołu Kałe Bała (Czarne Włosy). Ma duże doświadczenie. Cyklicznie prowadziła również zajęcia w klubie muzycznym Strefa w Krakowie. Spotkania te mają na celu rozwijanie zainteresowań muzycznych, zapoznanie z tradycjami i obyczajami romskimi w muzyce, pieśni i tańcu.

  Drugim rodzajem zajęć będą zajęcia plastyczne prowadzone przez Pania Małgorzatę Mirga - Tas - polsko-romska artystkę wizualną, malarkę, laureatkę Paszportu Polityki. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych naszych uczniów, pobudzanie wrażliwości twórczej, przełamywanie barier pomiędzy dziećmi romskimi i nieromskimi. 

  Czytaj więcej
 • Wartościowe szkoły

  dodano dnia: 17 maja 2021 / 9:39
  Czytaj więcej