• Święto patrona - Królowej Jadwigi

  dodano dnia: 10 czerwca 2021 / 14:58

  8 czerwca obchodziliśmy święto naszej patronki - Królowej Jadwigi. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej, którą odprawił Ksiądz Piotr Kosakowski  - wikary naszej parafi. Następnie zorganizowane zostały dla uczniów konkursy: najmłodsi budowali zamek królowej z klocków lego, starsi tworzyli okładkę do kśiązki o królowej Jadwidze. Z każdej klasy dwuosobowe drużyny wzięły udział w konkursie wiedzy o naszej patronce. Jednym z zadań było przygotowanie stroju z epoki średniowiecza i zaprezentowanie go jury.   Emocji było co niemiara. Wszyscy doskonale się bawili, a za udział w konkursie otrzymali nagrody. Świetowanie zakończyliśmy grillem, który pomogła nam zorganizować Rada Rodziców. Zasponsorowali oni poczętunek dla uczniów w postacie kiełbasek i napojów oraz przygotowali słodkie rogaliki. 

  Czytaj więcej
 • Wyjątkowi goście

  dodano dnia: 7 czerwca 2021 / 21:27

  W środę, 2 czerwca, odwiedził naszą szkołę Pan Wójt - Andrzej Pietrzyk wraz z Panią Zofią Kuczyńską - kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego. Wręczyli uczniom cukierki, które były nagrodą za udział w akcji "Sprzątenie świata". Dziękujęmy!

  Czytaj więcej
 • Przedszkolaki na Litwince

  dodano dnia: 31 maja 2021 / 16:53

  W czwartek, 27 maja, nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na Litwinkę. Pomimo dość trudnego podejścia daliśmy radę zdobyć szczyt. Pogoda nam dopisała, humory też. Dzielni uczniowie wykazali się doskonała kondycją. Na szczycie zregenerowali swoje siły podczas posiłu, obejrzeli piękne widoki i wyruszyli w drogę powrotną :)

  Czytaj więcej
 • #challengedziengodnosci

  dodano dnia: 31 maja 2021 / 12:26
  Zadanie wykonane! Gmina Bukowina Tatrzańska dziękujemy za nominację do udziału w akcji #challengedziengodnosci. 🤝
  👉Celem tego wyzwania jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego, a także uświadamianie społeczeństwa o ich potrzebach i problemach z jakimi przychodzi im się zmierzyć we współczesnym świecie.
  Jak dołączyć do wyzwania?
  Wystarczy:
  1. Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.
  2. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook.
  3. Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa ludzi, szkoła, przedszkole lub instytucja).
  4. Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.
   
  Zgodnie z zasadami nominujemy kolejnych uczestników, szczegółowe informacje znajduja się na Facebooku  -  Świetlica Czarna Góra 
   
  Czytaj więcej
 • Wręczenie nagród w konkursie "Kultura mniejszości narodowych słowem malowana"

  dodano dnia: 28 maja 2021 / 19:35

  Nasi uczniowie mieli dzisiaj niezwykłą niespodziankę. Odwiedziła nas  Pani Iwona Nowak z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczyciela w Nowym Sączu aby przekazać nagrody. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty również za udział w konkursie.  Serdecznie dziękujemy za pokonanie tylu kilometórw oraz radość, którą sprawiła Pani Iwona naszym uczestnikom! Do konkursu dzieci zostały przygotowane przez Panią  Mariolę Miśkowicz.

  Poniżej relacja z tego spotkania, pozostałe zdjęcia znajdują się w zakładce "Osiągnięcia".

  Czytaj więcej
 • KONKURS

  dodano dnia: 21 maja 2021 / 11:26

  Uwaga konkurs historyczno-artystyczny!!!

  „Ożywiamy obrazy”

   

  Czytaj więcej
 • Poznajemy różne zawody cz. 3

  dodano dnia: 18 maja 2021 / 18:0

  Poznajemy zawody cd. Nie można pominąć, tak ważnej grupy jakimi są strażacy. Pan Jan Budz, komendant miejscowej Straży Pożarnej,  pokazał przedszkolakom jak wygląda praca strażaka oraz wozy, którymi jeżdżą na akcje gaśnicze. Dzieci odwiedziły szatnie, w której mogli poprzymierzeć kaski,kurtki bojowe oraz biuro gdzie zobaczyli  puchary zdobyte w różnych zawodach.  Najciekawszą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim oraz zwiedzenie kabiny kierowcy. Byli też bardzo zainteresowani wyposażeniem pojazdu. Uśmiechy na buziach mówią same za siebie - ten dzień był wyjątkowo udany!

  Czytaj więcej
 • Poznajemy różne zawody cz. 2

  dodano dnia: 17 maja 2021 / 16:19

  W ramach cyklu "Poznajemy różne zawody" nasze przedszkolaki odwiedziły dziś salon fryzjerki "Ewelina" . Dzięki uprzejmości właścicielki, Pani Ewelinie Skupień, dzieci podały sie zabiegom fryzjerskim, ale także samodzielnie popróbowały  mycia, suszenia i czesania włosów klientki. Doskonale się bawili i zdobyli kolejne umiejętności : ) poniżej fotorelacja z tej niezwykłej przygody

  Czytaj więcej
 • Tydzień bibliotek - podsumowanie akcji "Książka dla biblioteki"

  dodano dnia: 14 maja 2021 / 17:7

  Dzisiaj zakończenie Tygodnia Bibliotek ale akcja książka dla biblioteki przedłużona na czas nieokreślony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za 30 książek, które wzbogacą naszą bibliotekę i prosimy o więcej :)

  Czytaj więcej
 • Poznajemy różne zawody.

  dodano dnia: 14 maja 2021 / 16:40

  W ramach bloku tematycznego: Poznajemy różne zawody, Przedszkolaki odwiedziły zakład krawiecki. Swój zawód przbliżyła nam Pani Gienia Budz. Praca krawcowej tak bardzo im się spodobała, że postanowili  od zaraz uczyć się tego zawodu. Już powstały pierwsze kreacje :)

  Czytaj więcej
 • test

  Czy rośliny mogą rosnąć do góry nogami?

  dodano dnia: 13 maja 2021 / 16:38

  Uczniowie klasy VI wraz z p. Renatą Hełdak, na zajęciach rozwijających z biologii, sprawdzali czy zasadzone rośliny mogą rosnąć do góry nogami. Jak widać, na zamieszczonych poniżej zdjęciach, ich eksperyment się udał. 

  Czytaj więcej
 • Netykieta

  dodano dnia: 10 maja 2021 / 16:36

  NETYKIETA

  To rodzaj przyjętych i przestrzeganych przez internautów zasad komunikowania się na portalach społecznościowych, rodzaj internetowego savoir-vivre’u.

  Czytaj więcej
 • Tydzień bibliotek szkolnych

  dodano dnia: 10 maja 2021 / 16:26

  Od 08-15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotekarzy i Bibliotek.

  Czytaj więcej
 • Konkurs "Zivot"

  dodano dnia: 7 maja 2021 / 15:41

  Kolejny sukces naszych uczniów. Otrzymaliśmy wyniki konkursu organizowanego przez czasopismo „Zivot’. Tematem prac były rośliny i zwierzęta chronione na Słowacji. Wysłanych ze szkoły było 25 prac.  Uczniowie wykonali prace różnorodnymi technikami plastycznymi.  Uczestników do konkursu przygotowała Pani Aneta Lorek. Zgodnie z regulaminem nagradzane były miejsca od 1-15.

  Czytaj więcej
 • Przykładowa panorama nr 2

  Dzień Ziemi

  dodano dnia: 13 maja 2021 / 16:45

  22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie przygotowali filmik oraz zaprezentowali nam wyhodowane przez siebie, pod kierunkiem Pani Renaty Hełdak, rośliny.

  Czytaj więcej
 • "Kultura mniejszości narodowych słowem malowana"

  dodano dnia: 8 maja 2021 / 18:11

  Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „Kultura mniejszości narodowych malowana słowem”.

  Czytaj więcej
 • Wiosenny Konkurs Gwarowy

  dodano dnia: 7 maja 2021 / 15:45

  W konkursie organizowanym przez Nowotarskie Centrum Kultury pt. "Wieśniane Słowa Wieśniane  Nuty" wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły:

  Wiktoria Wacław kl. 4 – gawęda 

  Joanna Sołtys kl. 4 – wiersze

  Honorata Staszel kl. 5  -wiersze

  Uczestniczki przygotowane zostały przez Panią Mariolę Miśkowicz, która napisała także gawędę recytowaną przez jedną z uczestniczek.

  Czytaj więcej
 • Rekrutacja

  dodano dnia: 8 maja 2021 / 18:39

  Dyrektor Szkoły informuje, zgodnie z zarządzeniem nr 2 /2021 Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska z dnia 29.01.2021r. rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego odbywać sie będzie w dniach 9-26.03.2021r. Zapisy codziennie w godzinach od 1300 do1500   w ścisłym reżimie sanitarnym.

  Czytaj więcej