Dzień Spiski.

28 listopada świętowaliśmy Dzień Spiski. Było to wielkie wydarzenie ponieważ mieliśmy możliwość jeszcze bliżej poznać naszą małą Ojczyznę. Odwiedzili nas wyjątkowi goście: zespół Zielony Jawor z Krempach oraz pan wójt Andrzej Pietrzyk. „Krempasanie” pod kierownictwem niezwykłej Marii Wnęk zaprezentowali nam tańce spiskie. Najpierw wystąpiła grupa dzieci a po niej grupa młodzieży. Wspaniałe czardasze sprawiły, że wszystkim zaparło dech. Dzieci pokazały nam nie tylko tańce ale także różne zabawy muzyczne. Nasi uczniowie przywitali gości piosenką o Czarnej Górze, Karol Sarna z klasy I przepięknie zagrał na skrzypcach. Dziewczyny przypomniały nam kilka piosenek spiskich, chłopaki również zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając „Na Cornyj Górze lasu ni majom”.

To był wyjątkowy dzień pełen pozytywnych emocji.